Categories Frenshe Interviews

Rozhovor pre “The Thirty”

Ashley poskytla rozhovor o svojom novom projekte frenshe.com internetovej stránke The Thirty. Pýtali sa jej, čo ju inšpirovalo pre spustenie stránky a o akých témach bude písať. V pokračovaní článku nájdete preložený rozhovor.

Aká bola tvoja inšpirácia pre Frenshe? Prečo si ju chcela spustiť?

Posledných pár rokov som bola veľmi otvorená o mojej ceste k duševnému zdraviu v mojom albume Symptoms a konečne som bola schopná byť prístupná mojím fanúšikmi. Hoci mám sociálne média, ale všetko som si nechávala pre seba a zároveň to aj zdieľala. Počas posledných niekoľkých rokov s mojou úzkosťou a vecami, ktorými som si prešla – keď som prevzala svoju kozmetickú spoločnosť a s tým súvisiaci tlak a stres – som navštívila mnoho doktorov a terapeutov. Bohužiaľ, s Illuminate [jej spoločnosť] som sa dostala do bodu, kedy som už nemohla pokračovať ďalej tak ako dovtedy, pretože to nebolo dobré pre moje zdravie. Obzrela som sa späť a povedala si:”Bože, buď to bude obrovská lekcia prevzatia niečoho podobného, ​​alebo veľký úspech.“ A aby som bola úprimná, bola to veľká lekcia. To ma však priviedlo k tomuto okamihu, ktorý tvoril Frenshe, blog o zdraví a wellness, ktorý hovorí o mojej ceste. Som niekto, kto vždy rád prehlbuje zdravie. Nechcem všetko liečiť liekmi. Bola to cesta a proces. Od všetkých odborníkov, u ktorých som bola, som sa veľa naučila.

A tiež som toho urobila toľko a zažila toľko, že som chcela začať zdieľať svoju cestu so svojimi fanúšikmi. Priestor pre zdravie a wellness je niekedy tak ohromujúci. Začala som skutočne meniť svoj domov na netoxickú domácnosť. A verím, že stále existuje rovnováha. Nie som niekto, kto bude úplne tlačiť na netoxickú značku, ale verím v netoxické kuchynské a domáce potreby. Myslím si, že život je o rovnováhe a umiernenosti, a nielen o tom, aby plynul tak či onak. Naozaj som chcela vytvoriť niečo, čo by bolo o rovnováhe, bolo to relatívne a bolo to dostupné, aby som bola úprimná. Pretože to môže byť veľmi drahé. To, čo pre mňa kliklo, bolo ísť do EWG[niečo ako šetrenie prírody] a snažiť sa nájsť predmety pre domácnosť, napríklad tie, ktoré boli najlepšie, ale najdostupnejšie. Existuje toľko možností a ja by som si priala, aby niekto len povedal: „Toto je najlepší dostupný čistiaci prostriedok.“ A ja by som ho vzala. A tak sa Frenshe zrodila.

Sú nejaké témy, o ktorých rada rozprávaš ale nemyslíš si, že sa o nich diskutuje vo wellness sfére?

Neviem, či je veľa na citlivosť na jedlo. Mnoho ľudí sa ma vždy pýta na moju pokožku a na to, ako je možné, že mám takú čistú pleť. Raz som napísala príspevok na mojom Instagrame a povedala, že som bez mlieka a mliečnych výrobkov, a tak si všetci samozrejme mysleli, že mlieko vynechajú. To však nie je to, čo som sa naozaj snažila vysvetliť. Pre mňa sú mliečne výrobky to, čomu sa hovorí precitlivenosť na potraviny. A ich obmedzením znižujem zápaly v mojom tele. Samozrejme, je ťažké vynechať potraviny kvôli diéte. A nie je to ľahká úloha. Mám na mysli hovoriť o všetkých týchto veciach, ako sú citlivosť na jedlo a ako to môže ovplyvniť črevné problémy.

A dokonca aj plastická chirurgia. Som nadšená, že o tom môžem hovoriť, pretože som o tom moc nehovorila a ani o mojej skúsenosti s ňou. Musím byť úprimná. Naozaj som s tým nemala najpozitívnejšiu skúsenosť a myslím si, že toto je niečo, s čím by som sa rada podelila.

Myslím si, že veľa vecí na mojom blogu sa bude týkať sebalásky a toho, ako sa k tomu môžeme dostať. Pretože to nie je niečo, čo sa mení cez noc a je určite naozaj ťažké prijať svoje nedostatky. Je to taktiež miesto kde sa nesúdi. Takže bude to priestor, kde môže komunita pokojne hovoriť o veciach a byť otvorená a čestná. Myslím si, že moja cesta s duševným zdravím bola skutočne veľká skúsenosť ako sa otvoriť a vidieť všetko to pozitívne, čo som dostávala od fanúšikov a počúvala ich pripomienky a skúsenosti, a to spôsobilo to, že chcem byť viac otvorená a viac úprimná k svojim fanúšikom.

Ako praktizuješ sebalásku a pozitivitu vo svojom vlastnom živote? Robíš nejaké rituály?

Vždy som bola niekto, kto je na seba tvrdý. Som perfekcionista, takže som veľmi kritická na seba. Existujú rituály, napríklad v nedeľu sa celá okúpem a mám čas len pre seba. Ale skutočne to, čo mi najviac pomohlo, je meditácia a to, že si tento čas doprajem, pretože si myslím, že je to taký moment lásky, keď sa vzdávate času, aby ste sa skutočne dostali do kontaktu so sebou. Myslím si, že ide skutočne o komunikáciu so sebou samými. Naučila som sa, že negatívna myšlienka vytvára vzory. Ani neviem, či skutočne vieme ako sa zhovárať so sebou samým, ale raz mi niekto povedal:”Mali by ste hovoriť so sebou, ako by ste hovorili so svojím najlepším priateľom.” Ak by tvoj najlepší priateľ prechádzal skutočne niečim ťažkým, nesúdil by si ho, nebol by si super kritický na neho. Bol by si upokojujúci. A bol by si ako:”Bude to dobré. Prejdeš cez to.” A myslím si, že to je niečo, čo som sa musela naučiť vo chvíľach, keď mám pocit, že som zlyhala, musím byť schopná sa ukľudniť a nebyť na seba tak tvrdá. Všetci budeme mať v našich životoch chvíle zlyhania, a to nás posunie k budúcemu okamihu a k ďalšiemu úspechu. To je taká veľká vec pre sebalásku. Ak sa dokážete vyrovnať so svojimi myšlienkami miesto toho, aby ste boli na seba tvrdý, vtedy si myslím, že sa skutočne uberáte týmto úžasným smerom.

Ako sa staráš o svoje duševné zdravie?

Veľa čítam. Robila som proces nazývaný Attacking Anxiety and Depression. Je to kniha, ktorej súčasťou sú také old-schoolové CD. Je to taká terapia na CD. Toto je presne to, čo som robila predtým, ako som napísala album Symptoms. Naozaj mi to pomohlo pretože som bola v takom období, kedy sa mi všetko čo som robila dostávalo do hlavy a vedela som, že niečo sa musí zmeniť. Nemohla som ďalej byť taká aká som bola. A tak som urobila túto vec a dostalo ma to preč z tejto cesty. Dostala som sa z úzkosti a depresií a naučila som sa, ako použiť tie správne veci.

Taktiež milujem knihu Your Power to Heal, ktorá je o myšlienke, že nie sme obete choroby. Skutočne máme v sebe moc uzdraviť sa. Nehovorí, že neberte lieky ak ich potrebujete. Je to hlavne preto, že keď prekonáme svoje traumy z minulosti, dokážeme to vyčistiť, dokážeme sa skutočne len posunúť vpred. Takže kedykoľvek okamih úzkosti, rozprávam sa so sebou a uvidím, o čom mám moment.

Počas karantény som znova začala čítať Attacking Anxiety and Depression pretože už sú to asi tri roky, čo som ju čítala po prvýkrát. Som taký extrovert. Milujem spoločenské stretnutia. Milujem si výjsť von s priateľmi, a práve teraz, keď som doma a nie som schopná byť okolo priateľov, je to ťažké. A tak sa vyskytli tie okamihy, keď to vyzerá takto: „Som v poriadku.“ Potom sú chvíle, keď si hovorím: “Mám mizerný deň.” Takže som si povedala: „Vieš čo? Myslím, že si znova prečítam túto knihu“ Je to naozaj dobré, pretože vám dáva dobrý, iný pohľad. Niekedy sme trochu chytení v pocite, že sme uviaznutí v tejto chvíli, že to bude trvať večne. A nie, nebude to trvať večne a my sa na to nemusíme pozerať týmto spôsobom. Takže áno, rada čítam. Som plne odhodlaná osoba, takže ak niečo musím urobiť doma, som do toho plne zapojená.

Keď už hovoríme o karanténe, máš o sebe nejaké nové veci? Ako si sa starala o seba?

Nie som človek, ktorému je dobre, ak je zavretý doma. Zvyčajne mám rozrobených viacej vecí, takže som vždy zaneprázdnená. Minulý rok som natáčala dve série, jednu pre Netflix a druhú pre CBS, takže so robila nonstop. Natáčala som film v Oklahome, keď sa všetko začalo zatvárať, takže sme film ešte nedokončili. Odletela som späť a myslím si, že o dva dni neskôr sa L.A. uzatvorilo. Bolo to tak zaujímavé, ako som sa skutočne aklimatizovala a bola nejakým spôsobom v poriadku. Myslela som, že budem veľmi nervózna, a áno, niekedy mám tie chvíle. Myslím, že v momente, keď sme sa sem dostali, som začala hľadať koníčky. Učila som sa španielsky a musela som byť doma so svojím manželom a svojimi psami.

Boli sme tiež uprostred renovácie, takže si myslím, že to malo niečo spoločné. Bola tam trochu normálnosť, aj keď sme nikoho pri sebe nemali. Môj otec je staviteľ, tak som ho videla celý deň. Dialo sa toho veľa a zistila som, že som skutočne veľký fanúšik interiérového dizajnu. Myslím, že som vždy bola fanúšikom interiérov a v minulosti som prerobila viacero domov. Bolo to ako: „Naozaj sa musím sústrediť na nájdenie vecí pre môj dvor“, a začala som zostavovať tieto malé dizajnérske dosky. Potom, o pár mesiacov neskôr, som vlastne dostala prvú prácu v oblasti interiérového dizajnu s niekým, koho poznám. Bol to iba vedľajší koníček a bola to zaujímavá vec, ktorá vyšla zo zábavy. Počas karantény som pomohla mnohým priateľom zariadiť si svoje domovy, ale toto je skutočná práca. Povedali: „Naozaj chceme, aby si to navrhla, a tvoj otec urobil kuchyňu.“ To je niečo, čo vyšlo z karantény, čo som naozaj neočakávala.

Aké produkty si objavila počas karantény a obľúbila si si ich?

Joanna Vargas ma takú čarovnú paličku. Chýba mi kozmetika ale som posadnutá touto čarovnou paličkou. Udržiava krok; je to hladké; je tu režim chladenia. Stačí si dať masku a masírovať svoju tvár touto vecou. Je to také uvoľňujúce a je to taká pekná alternatíva, ako by sa teraz nemohla robiť kozmetika doma.

Tiež som bola posadnutý Olive a June lakmi na nechty. Mám súpravu. Dostalo ma to cez karanténu. Každý týždeň si vyberám novú farbu. Takže je to určite niečo, s čím som sa bavila. Vždy som bola niekto, kto miluje manikúru. A kedykoľvek cítim, že môj život je neporiadok, moje nechty sú zvyčajne neporiadok. Pokiaľ ide o mňa, nechať manikúru a nechať nechty vyzerať skvele, vždy sa cítim, akoby bol môj život opäť pokope. Byť v karanténe a nemôcť ísť na manikúru je vždy skvele, že som schopná si ju urobiť sama a poviem si : „Áno, mám všetko v poriadku.“

Ak by si mohla povedať Ashley z doby High School Musical jednu vec, čo by to bolo?

Myslím, že by to bolo miluj seba viac. Myslím si, že keď sme mladší, tak si, samozrejme, tak trochu zakladáme vzťahy. Myslím si, že som bola vždy veľmi sebavedomá, ale bohužiaľ, niekedy by som ľuďom dovolila, aby mi ublížili. A myslím si, že to bol len nedostatok sebalásky. V tom okamihu bolo pre ľudí ľahké chytiť sa vašej neistoty. Takže si myslím, že keď sa viac milujeme, sme krokom do našej sily a všetci sme skutočne silné bytosti, takže jednoducho nevieme, ako vlastniť našu moc. Myslím, že keď som bola mladší, mala som najlepší čas svojho života, nemyslela som si, že viem, aká silná som.

Zdroj: https://thethirty.whowhatwear.com/ashley-tisdale-interview/slide10

Jeden komentár on “Rozhovor pre “The Thirty””

  1. Velmi zajímavý rozhovor, děkuji za překlad. Já si celkově myslím, že tuhle stránku/projekt, který spustila a dělí se o vlastní zkušenosti může hodně lidem pomoct. Navíc se mi líbí, že to je takové osobní a že Ash má nějaký kontakt se svými fanoušky! 🙂 Celkově posílení duševního zdraví je pro každého člověka velmi důležitým i když si to neuvědomujeme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *